On-line reportáže - Turecko 2013

Pondělí 5. 8. 2013

Závěr pobytu
Tak v závěru pobytu jsme se snažili dohnat a stihnout vše co jsme nestihli, a tím pádem jsme trochu zanedbali pravidelné dopisování na web. Těchto posledních pár dní jsme strávili soutěžemi. Uspořádali jsme i TURECKO MÁ TALENT, které mělo velký uspěch nejen u dětí, ale i u poroty, protože odhalila mnoho skrytých talentů - myslím, že zde je třeba zmínit Járovo vystoupení Gangnam style, které popřelo nejen limity Járova těla, ale i zákony fyziky. Dalším vrcholem pobytu byla včerejší návštěva delfinária, která byla pro děti určitě silným zážitkem. Vidět tyto mořské tvory ze vzdálenosti 3-4km je opravdu zážitek obzvláště s pocitem, že tato stvoření cvičení v bazénu baví oproti mnoho vystoupení zvířat v cirkusových manéžích. Dnes finišuje turnaj v přehazované a všichni přemýšlí co přivézt svým blízkým jako památku na exotické Turecko. Pobyt je u konce a myslím, že by bylo vhodné si znovu připomenout původní myšlenku a cílé těchto ozdravných pobytů. Snažíme se dětem, které prošly onkologickou léčbou umožnit pobyt, který by jim nejen pomohl zahojit nemocné tělíčko, ale i nemocnou dušičku. Pobyt v takovém rozsahu, co do počtu dětí i vzdálenosti od domova musí být omeze určitými pravidly, která také dětem pomáhají chápat i sociální a společenská pravidla, se kterými se budou v životě setkávat. Valné většině dětí zůstane letošní pobyt zde nesmazatelně zapsán a budou na něj vzpomínat. A za to jsme těmto vděční. A nyní ještě pár některých informací. Pokud nedojde k nějaké změně skupina která odletěla 23. 7. se vrátí domu 6. 8. v 11:40. Další skupina následující den také v 11:40. Pokud by byla nějaká změna, budeme vás ještě informovat. V opačném případě je tohle poslední zpráva z letošního ozdravného pobytu:)

Středa 31. 7. 2013

Loď
Jsme za polovinou pobytu. Už jsme v hotelovém komplexu jako doma. Víme, kde se dávají dobrůtky, víme, že moře nám dělá dobře a v bazénu můžeme trochu potrápit vedoucí :-). Každý den pokračuje turnaj v přehazované. Jsou to dramatické bitvy, v týmech se profilují hvězdy, ale na druhou stranu je vidět zapojení všech. Všichni našli svoji roli v týmech, denně rehabilitujeme a už nás méně bolí zádíčka a nebo aspoň víme co dělat aby nás nebolela :-). Už máme všichni v batůlžkách asi tak 10kg krásných kamínků, taže vedoucí mají obavy, aby letadlo vůbec vzlétlo :-)

V úterý večer proběhla soutěžní koncertní vystoupení se svépomocí vyrobenými hudebními nástroji a mnohdy i originálními hudebními opusy. Rozhodování poroty bylo víc než těžké. Středa byla docela jiná než předchozí dny. Skoro polovina z nás se ráno vydala na dobrodružný výlet pirátskou lodí kolem pobřeží. Mořskou nemoc nikdo neměl, takže nic nebránilo tomu, pořádně si plavbu užít, skákat z lodi jako opravdoví piráti a nebo se nechat unášet proudy v síti podél boku lodi :-). My ostatní jsme si to v hotelu také užili. Místo individuálních cvičení jsme měli hodinu jogy a potom ještě hrozně zábavné cvičení v bazénech :-) Myslíme, že si jej ještě rádi zopakujeme.
Dnes nás čeká stavění mozaiek na pláži, dle naší fantazie - ale o tom až zase příště.

turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013

Pondělí 29. 7. 2013

Grand Bazar
Tak je za námi další den. Včera byl program mimořádně náročný - moře, soutěže, bazén, celodenní poskakování, pobíhání a pošťuchování nás stálo spoustu sil, večer nějaké drobné zdravotní nepříjemnosti, které ale ráno po večerní léčbě úplně ustoupily. Proto jsme dnes zařadili nižší rychlostní stupeň, více odpočívali a spíše posedávali a polehávali :-) Relaxaci jsme využili k načerpání sil na výlet-do tureckého Grand Bazaru, smlouvání, vůně exotického zboží a atmosféra, kterou nikde jinde nenajdete a neuvidíte. O to cennější je dárek, který je doslova vybojovaný a usmlouvaný :-)
Vzpomínáme na Vás a posíláme Vám turecké teplíčko.

turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013

Neděle 28. 7. 2013

Karneval
Je neděle a děti nemají budíček. V neděi není ranní rozvička, z čehož mají všechny děti pochopitelně velkou radost :-) Máme za sebou karneval, který se opravdu moc povedl. Až na pár vyjímek měl každý masku naprosto originální. a protože po představení následoval průvod masek po areálu až k moři, dočkali jsme se i nadšeného potlesku od turistů. Včera kromě vodních aktivit, soutěží a štafetě na tobogánu, proběhla večer i vědomostní soutěž. Při odpovídání na otázky nás některé děti opravdu moc mile překvapily :-)

Dneska budeme mít odpočinkový den, kdy se budeme jen koupat a odpočívat na pláži nebo na lehátkách u bazénů. Večer půjdeme všichni na místní Grand Bazar, kam se všechny děti moc těší :-) Od zítra budeme zase soutěžit v přehazované, vodních aktivitách a čeká nás ještě plno dalších věcí. Počasí nám tu přeje, zatím nebyl ani jeden ošklivý den. Sluníčko svítí, voda je krásně teplá, jídlo moc dobré a i nemoci se nám zatím vyhýbají, žádné vážné zdravotní komplikace nemáme. Snažíme se občas posílat i fotky, aby jste viděli jak si to tu užíváme.

turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013

Pátek 26. 7. 2013

Pečená zelenina
Další slunečný den v trecké Anatlyi. Spadla z nás cestovní únava, tedy třeba říct, že z dětí 30 vteřin po příjezdu do hotelu :-) Už se pomalu orientujeme po hotelu, nejen kam jít, kde kdo bydlí, ale předevšín, kde najdeme různé dobrůtky a v kolik hodin :-)
Vznikají nová kamarádství, z nichž některá určitě dají zapomenout na všední starosti. Rozbíhají se sportovní soutěže. Zejména v přehazováné, odpoledne soutěž aquabel a hlavně se blíží jeden z prvních vrcholů pobytu - večerní karneval :-) Takže nyní na plno pracuje fantazie a boj o drobnosti, kterými by šly masky vylepšit. Slunce heřeje, pokožka nám hnědne a kupodivu se děti začínají zajímat o různé věci související s Turecekem, třeba vymění tradiční špagety s kečupem k obědu za nějaké tradiční jídlo jako je pečená zelenina, salát a nebo kuře .... :-)
Brzy se zase ozveme, všichni moc zdraví :)

Středa 24. 7. 2013

Jsme kompletní
Dnes přijela druhá část našeho turnusu a tím jsme už v kompletní sestavě. Tato skupina přivezla dnešní vydání Blesku, kde je fotečka a malý článek o včerejším odletu do Turecka. Během dnešního dne všechny děti absolovovaly prohlídku od fyzioterapeutu. Budou rozděleny do skupin na cvičení a některé budou mít cvičení individuální. Protože ne všechny děti mají toto cvičení rády, budou na ně za snahu čekat dárečky jako odměna. Odpoledne potom bylo, po koupání v moři a svačině ve snack baru velké dovádění na tobogánech a přilehlém bazénu. Od zítra začínají pro děti soutěže a příprava na společné večerní vystoupení :-)
Zdravotní problémy zatím nemá nikdo a snad to tak i dlouho zůstane :-)
Tímto také vyřizujeme pozdravy rodičům od všech dětí.

turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013 turecko 2013

Úterý 23. 7. 2013

Přílet
přílet i ubytování proběhly naprosto v pořádku. Zatím jsou všichni spokojeni. Během odpoledne jsme stihli oběd, siestu i odpolední koupání jak u moře tak u bazénu Po večeři bude informační schůzka. Zítra za námi dorazí zbytek našeho turnusu a celý program začne na plno. Děti jsou zatím spokojené a nové klouzačky ozkoušené. Věříme, že jsme všechny rodiče uklidnili a těšíte se na další naše zprávy.
Jana Bašeová a všichni ostatní.